Smreczyński Staw jest położony na wysokości 1226 m. n.p.m. i jest jednym stałym jeziorem w tej części Tatr Zachodnich. Jeziorko znajduje się w lesie, co mocno je wyróżnia na tle innych zbiorników wodnych jakie znamy w Tatrach. Pomimo dużego zalesienia wokół Smreczyńskiego Stawu można podziwiać w tym miejscu widoki. Bardzo dobrze widoczna jest Bystra (2248 m n.p.m.) będąca najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich.

Trasa na Smreczyński Staw

Ze schroniska Ornak na Smreczyński Staw

Szlak prowadzi spod schroniska Ornak przez las ścieżką wyłożoną kamieniami. Droga prowadzi nas pod górę, ale samo podejście nie jest szczególnie męczące. Po 30 minutach spaceru do stawu powinniśmy być już na miejscu. Nad brzegiem znajduje się drewniany pomost i siedziska na których można odpocząć. Smreczyński Staw wyróżnia się na tle innych tatrzańskich jezior, że znajduje się praktycznie w środku lasu. Mimo, że Smreczyński Staw znajduje się w lesie bardzo dobrze widoczny stąd jest grzbiet Ornaku i Bystra.

Smreczyński Staw
Oceń
Zainteresowaliśmy Ciebie artykułem? Masz pytania, propozycje lub wątpliwości? Możesz do nas napisać: redakcja@everestexpedition.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ