Kominiarski Wierch to wielki wapienny masyw, który się rozciąga pomiędzy Doliną Chochołowską i Kościeliską. Jej wschodnia grań przechodzi w Raptawicki w Mur w której znajdują się dwie turystycznie dostępne jaskinie: Raptawicka oraz Mylna.

Szczyt obecnie nie jest dostępny – szlak został zamknięty z powodu Orła Przedniego który upodobał sobie skały Kominiarskiego Wierchu na zboczach Kominów Tylkowych. Gdy jeszcze szlak był dostępny prowadził on z Iwanickiej Przełęczy.

Szczególnie zjawiskowa jest Raptawicka Grań, która odchodzi od wierzchołka w kierunku wschodu - posiada długość aż 2 km.
Szczególnie zjawiskowa jest Raptawicka Grań, która odchodzi od wierzchołka w kierunku wschodu – posiada długość aż 2 km.

Kominiarski Wierch jest zbudowany z wapieni które ulegają erozji, dlatego w jego wnętrzu znajdziemy wiele jaskiń. Najbardziej znaną jaskinią jest Bandzioch Kominiarski który posiada korytarze o długości 9 i pół kilometra.

Kominiarski Wierch
Oceń
Zainteresowaliśmy Ciebie artykułem? Masz pytania, propozycje lub wątpliwości? Możesz do nas napisać: redakcja@everestexpedition.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ