Andrzej Bargiel zapowiada, że już w tym tygodniu można spodziewać się pierwszych prób wejścia na K2.

Obóz III został założony na wysokości 7000 metrów. Po wyjściu aklimatyzacyjnym na 7800 m Janusz Gołąb i Bargiel obecnie odpoczywają w bazie. W między czasie wzięli jeszcze udział w akcji ratunkowej na Broad Peak, gdzie Stando Vrba potrzebował pomocy po uderzeniu kamieniem.

Głębokie rozcięcie i obfite krwawienie z nogi wymagało asysty osób trzecich na drodze przez lodowiec. Jeden sygnał niepokoju z naszej strony wystarczył by z pomocą ruszyło pod ścianę grono Przyjaciół, Partnerów i Kolegów

napisał Vrbie Kacper Tekieli.

Po czterogodzinnej przeprawie przez lodowiec w środku nocy Bargiel i Gołąb położyli się spać dopiero o 5 rano. Teraz już jednak są wypoczęci i gotowi do dalszych wyzwań.

Celem Bargiela jest nie tyle zdobycie K2 co zjazd ze szczytu na nartach. Podczas wcześniejszego wyjścia udało mu się zjechać trudną kombinacją dróg Messnera oraz Kukuczki i Piotrowskiego. Teraz do powodzenia projektu potrzebne jest zachowanie wystarczających sił i dobra widoczność podczas zjazdu.

Źródło: RMF Fot:Bartek Bargiela

K2: „Jesteśmy gotowi do ataku szczytowego”
5 (100%) 3 głoss
Zainteresowaliśmy Ciebie artykułem? Masz pytania, propozycje lub wątpliwości? Możesz do nas napisać: redakcja@everestexpedition.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ